حفاظت از منازل یکی از ضروری ترین کارهایی است که باید انجام داد، این کار باعث ایجاد آرامش و حس راحتی بیشتر برای ما می شود و از مال و جان ما در برابر خطر محافظت می کند.در ادامه با وبلاگ درب ضد سرقت و سیستم های حفاظتی همراه باشید. مرغوب ترین و بهترین درب های ضد سرقت حتی اگر از استیل نفوذناپذیر و بر اساس استانداردهای دنیوی كلی نیز مدل سازی و مخلوق شده باشد بدون نصب قفل ضد سرقت تفاوتی با یک درب چوبی معمولی ندارد. و مهمترین قسمت درب ضد سرقت همان قفل های ضد سرقت آن است.
درب های ضد سرقت به دلیل آنکه در ساختارشان از ورق های فولادی استفاده می شود فی نفسه از عمر مصرفی بالاتری نسبت به درب های چوبی بهره مند هستند . یک درب ضد سرقت اگر استاندارد آفریده شده باشد و مواد اولیه با کیفیت در استخوان بندی آن به کار رفته باشد می تواند تا سالیان سال مورد استفاده قرار گیرد .

درب ضد سرقت


درب ضد سرقت به دلیل ساختاری که دارا است نسبت به درب های طرفه مدام تر و دارای امنیت متجاوز بالاتری است. درب ضد سرقت از نظر ساختار کلی، قفل، لولا و جنس با درب های طرفه مگر دیگر است. قفل ها در درب ضد سرقت اضافه محكمی شده اند و تقریبا در صورت قفل شدن غیر قابل باز کردن هستند. درب های ضد سرقت علاوه بر این که امنیت خانه را در برابر سرقت تامین می کنند باید خصیصه مختصه های دیگری از قبیل آتش پاد بودن، عایقی برای گرما و سرما، رطوبت و صدا نیز باشند.

نکته مهمی که باید در مورد درب های ضد سرقت ایرانی بدانید این است که این درب ها می توانند دقیقا مطابق خواسته شما ساخته شوند یعنی امکان سفارش این درب ها مطابق با نیاز شما وجود دارد. درب ضد سرقت معمولا از لایه های مختلف تشکیل شده است. جنس لایه داخلی آنها معمولا از جنس فولاد است که با یک لایه از جنس های مختلف مانند ام دی اف، اچ دی اف، فلز، شیشه و غیره روکش شده است. فضای خالی موجود در درب ضد سرقت نیز غالبا به وسیله پشم سنگ پر می شود که این امر باعث می شود درب ضد سرقت عایق صدا و حرارت نیز باشد چارچوب درب های ضد سرقت چینی ابزار نخورده و تخت است. اما در درب های ضد سرقت ترک این موضوع کاملا برعکس می باشد و چهار چوب درب های ضد سرقت ترک ابزار خورده هستند و شاید دلیل اختلاف قیمت شان هم همین جزئیات باشد.

درب ضد سرقت

اندازه­ های فوق پشت تا پشت درب ضد سرقت یا داخل فریم می‌باشد. كلیه درب‌ها با چارچوب، قفل، دستگیره و كاملاً آماده نصب می‌باشد.
  البته نباید از این مورد هم چشم پوشی کرد که نصب درب ضد سرقت بسیار مهم است ؛ اگر درب ضد سرقت معیار توسط یک تکنسین ناشی نصب شود و نکات ایمنی در نصب درب رعایت نشود خیلی زود دچار مشکل می شود .

یک درب ضد سرقت مطمئن باید دارای قفل های چند زبانه باشد و هنگام چرخش کلید زبانه ها در داخل چهارچوب قرار بگیرد . هر قدر تعداد این زبانه ها بیشتر باشد امنیت درب نیز بیشتر خواهد بود . بدبختانه دیده شده است که در مدل های چینی درب ضد سرقت از قفل های بسیار بی کیفیت استعمال می شود که امکان دارد خیلی زود خراب شود و این درب ضد سرقت ها امکان گیر کردن دارد .